TÜBİTAK 2244 - Sanayi Doktora Programı Bilgi Günü  


admin
Gönderiler: 17
Admin
(@admin)
Tanınmış Üye
Katılım : 3 sene önce

 

 

 

Değerli Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri,

TÜBİTAK tarafından ülkemizin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda, sanayimizde ihtiyaç duyulan doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi işbirliği ile yetiştirilmesine yönelik oluşturulan 2244-Sanayi Doktora Programı 01 Eylül 2019 tarihinde başvuruya açılacaktır.

Program hakkında firmalarımızın bilgi sahibi olmaları ve üniversitemiz ile işbirliklerinin sağlanması amacıyla 04 Eylül 2019 Çarşamba günü Gebze Teknik Üniversitesi işbirliği ile TÜBİTAK 2244 - Sanayi Doktora Programı Bilgi Günü düzenlenecektir.

 

Kayıt İçin Tıklayınız!

 

Program kapsamında; yurt içinde doktora eğitimi veren devlet veya vakıf yükseköğretim kurumlarının veya araştırma altyapılarının, Ar-Ge veya tasarım merkezlerine sahip özel sektör kuruluşları veya teknoparklar bünyesinde, Türkiye'de yerleşik sermaye şirketleriyle birlikte sunacakları projeleri desteklenecektir.

Program ile;

  • Doktora Öğrencilerine Burs,
  • Proje Yöneticisi ve Akademik Tez Danışmalarına Proje Teşvik İkramiyesi,
  • Özel Sektör Kuruluşlarına İstihdam Desteği

sağlanmaktadır.

Program kapsamındaki doktora öğrencilerine en fazla beş yıl süreyle, ayda 4.500TL burs ve doktora sonrasında da istihdam desteği sağlanacaktır. Bursiyerlere ödenecek aylık burs miktarının %25'i özel sektör kuruluşu tarafından karşılanacaktır. Normal doktora bursiyerleri için 4 yıl, bütünleşik doktora bursiyerleri için ise 5 yıl süreyle burs verilecektir. Ayrıca işbirliği modeline bağlı olarak özel sektör kuruluşlarına, 3 yıl süreyle %40 ile %60 arasında istihdam desteği verilecektir.

 

NOT: Etkinlik ücretsiz olup, kayıt gerekmektedir. Eğitime katılanlara Katılım Sertifikası verilecektir. Teknopark İstanbul dışından katılım serbesttir. Kontenjan sınırlaması olmadığı için kayıttan sonra geri dönüş beklemenize gerek yoktur.

Yer: Teknopark İstanbul Konferans Salonu, B-Blok
Gün: 04 Eylül 2019 Çarşamba
Saat: 10:00 - 12:00

Saygılarımızla,
Teknoloji Transfer Ofisi

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol