Tübitak TEYDEB - Ar-Ge Merkezi Çalışanları İçin Hakemlik Duyurusu  


admin
Gönderiler: 17
Admin
(@admin)
Tanınmış Üye
Katılım : 3 sene önce

Değerli Ar-Ge / Tasarım Merkezi Yöneticileri,

Aşağıdaki duyuruyu tarafınızla paylaşılmıştır. ARBİS üzerinden hakem kayıt işlemleriniz için aşağıda bulunan ekran görüntülerinden destek alabilirsiniz.

---------------------------------------------------------------------

Sayın Ar-Ge Merkezi Yetkilisi,

TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) tarafından yürütülmekte olan destek programları kapsamında başvurusu bulunan projelerin değerlendirme sürecinde Ar-Ge Merkezi çalışanlarının da hakem olarak görevlendirilmesi kararlaştırılmıştır. Böylece projelerin Endüstriyel Ar-Ge ve yenilik düzeyinin yanında ticarileşme potansiyelinin (ithalatı azaltıcı etkisi, ihracat potansiyeli vb.) sektörün içinde olan ve piyasanın yapısını ve özelliklerini, rekabet olanaklarını daha yakından tanıyan araştırmacılar tarafından değerlendirilmesi sağlanacaktır.

Bu kapsamda Ar-Ge merkezinizde çalışmakta olan araştırmacılarınızdan TEYDEB projelerinin değerlendirilmesinde hakem olarak görev almak isteyenlerin TÜBİTAK Araştırmacı Bilgi Sistemi (ARBİS) ( https://arbis.tubitak.gov.tr ) üzerinden bilgilerini güncellemeleri ve kaydı bulunmayanların sisteme kaydolmaları için gerekli duyurunun yapılması hususunda desteğinize ihtiyaç duyulmaktadır.

Hakemlik görevi almak isteyen araştırmacıların ARBİS’te “Deneyim/İşyeri Bilgileri” bölümünde mevcut işyeri bilgilerine ilişkin düzenleme yapılan alanda kendilerini Ar-Ge Merkezi Çalışanı olarak belirtmeleri ve “Görev Alma Tercihi” bölümünde TEYDEB Hakemlik Talebine ilişkin seçim yapmaları önem arz etmektedir. Hakem seçiminde araştırmacının uzmanlık alan(lar)ının proje konusuna uygunluğu dikkate alındığından kişilerin uzmanlık bilgilerini de ARBİS’e girmesi gerekmektedir.

Hakemler görevleri karşılığında TÜBİTAK tarafından belirlenmiş ücretleri almaktadır.

Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol